Reklama

ChoZoba.pl - śmieszne zdjęcia, śmieszne filmy, śmieszne obrazki, ciekawe artykuły, memy, poradniki


2017-02-27 ziolko

ALLO, ALLO…

Telefony komórkowe zdominowały nasze życie. Są nieodzownym elementem codzienności. Życie bez telefonu komórkowego, bez smartfona, bez stałego dostępu do Internetu wydaje się być niemożliwe. Wyjściu z domu bez telefonu, towarzyszy panika typu: I co teraz będzie?! Jak ja się skontaktuję z domem?! Albo: O matko! Nie wiem, co się z nim/nią teraz dzieje! A jeśli coś się stanie, nie będziemy nic wiedzieć! Wielu z nas pamięta życie bez telefonu w ogóle, a bez telefonu komórkowego w szczególności. Dzieci wyjeżdżały na kolonie, jechały do internatu, rodziny rozdzielał wyjazd służbowy i nic się nie działo. Były budki telefoniczne, urzędy pocztowe, znajomi, z telefonu których można było skorzystać w ich domu i wiele innych możliwości. Ludzie pisali listy, które w kopercie wrzucali do skrzynki pocztowej. Skrzynki pocztowe były ustawione na ulicach miast i przy wiejskich drogach. Podobnie jak budki telefoniczne, które były niemal na każdym rogu ulicy. Dzisiaj z horyzontu zniknęły nie tylko budki telefoniczne, jako relikt przeszłości, lecz zniknęły także skrzynki pocztowe. Są poczty, na których nie uświadczymy tego, jakże pięknego i sentymentalnego przedmiotu w czerwonym kolorze. Bycie online, pozostawanie w bezustannym kontakcie z innymi jest znakiem naszych czasów, stało się nie tylko normą, lecz wręcz przymusem, obowiązkiem, symptomem bycia na czasie. Kto nie jest online, ten nie istnieje! – można byłoby zawołać. Zanurzyliśmy się po uszy w codziennej gadaninie przez telefon, zespoliliśmy się z tym przedmiotem, który niemal przykleił się do nas i stał się częścią nas samych, niczym dodatkowa część ciała. Bez telefonu czujemy się, jak bez ręki. Dzięki telefonom jesteśmy bezustannie inwigilowani przez służby bezpieczeństwa, służby wywiadowcze, firmy badające nasze preferencje zakupowe. Telefony komórkowe pozwalają dokładnie analizować nasze zachowania konsumenckie po to, aby łatwiej sprzedać nam kolejny przedmiot, nową usługę. Jesteśmy fotografowani, nagrywani i podsłuchiwani. Utraciliśmy swoją prywatność, przestaliśmy być incognito. A wszystko to dzieje się za naszym przyzwoleniem i na nasze własne życzenie. Bezustannie tokując, robiąc sweet focie, nagrywając siebie i innych pędzimy nieświadomi niczego. Pędzimy nie tylko ku zagładzie świata, pędzimy ku zagładzie człowieczeństwa, zagładzie nas wszystkich i każdego z osobna. Idziemy potulnie niczym owieczki, zmierzając w paszczę wilka. Zapętliliśmy się w codzienności, ścigamy się z czasem, sądząc, że bycie online jest na to najlepszym sposobem. Biegamy niczym chomik w kołowrotku i tak jak ten chomik mamy nadzieję, że za chwilę, za rogiem będzie upragniona nagroda, będzie to, na czym nam najbardziej zależy. W codziennym zabieganiu zgubiliśmy to, co jest najważniejsze, dzięki czemu w ogóle staliśmy się ludźmi i jesteśmy tutaj, gdzie jesteśmy.

0
1
2017-02-09 ziolko

Coraz mniej Polaków uprawia seks, a mniej niż połowa jest z niego zadowolona

Seks jest bardzo ważną częścią naszego życia. Niestety wyniki najnowszych badań pokazują, że zaledwie 42 proc. Polaków jest zadowolonych ze swego życia seksualnego. Okazuje się także, że nasza praca ma duży wpływ na to, czy zdradzamy. Izdebski upublicznił raport w środę w Warszawie podczas IX Ogólnopolskiej Debaty o Zdrowiu Seksualnym. Specjalista powiedział, że w podejściu do seksu uwidaczniają się coraz większe różnice międzypokoleniowe, które mogą świadczyć o zmianie obyczajowej wśród młodszych Polaków. 30- i 40-latkowie stali się podobni do 20-latków i są bardziej zadowoleni z życia seksualnego, a także bardziej otwarci na wiele zachowań seksualnych niż ludzie po pięćdziesiątce. Sondaż był przeprowadzany od grudnia 2016 r. do stycznia 2017 r. na reprezentatywnej grupie 2,5 tys. Polaków w wieku co najmniej 18 lat. 42 proc. zadowolonych Z badań wynika, że seks odgrywa istotną lub bardzo istotną rolę u 40 proc. dorosłych Polaków, a 42 proc. ankietowanych jest zadowolonych ze swego życia seksualnego. Obecnie, tak jak w poprzednich badaniach, okazało się także, że bardziej zadowoleni są mężczyźni (55 proc.) niż kobiety (49 proc.). - Jednak wśród osób w wieku 30-49 lat zadowolonych ze swego życia seksualnego jest 70 proc. badanych, a u osób 50 plus jedynie 36 proc. - podkreślił Izdebski. Prof. Izdebski tłumaczył, że osoby po 50. roku życia często są samotne i nie mają partnera seksualnego, jednak niepokojące jest jego zdaniem to, że nawet dla wielu z tych, którzy są w stałych związkach, seks jest mało ważny. W grupie 18-29 lat zadowolonych z tego powodu jest 53 proc. ankietowanych.

0
1
następna strona

ChoZoba.pl - śmieszne zdjęcia, śmieszne filmy, śmieszne obrazki, śmieszne gify, ciekawe artykuły, poradniki, generator memów.