ChoZoba.pl - śmieszne obrazki, gify, filmy, zdjęcia, memy, laski.
2019-11-09 ziolko

14 technik manipulacji, których warto unikać

Badania psychologów pokazują, że jest wiele sposobów na skłonienie ludzi do zrobienia tego, czego od nich oczekujesz. Nawet nie domyślając się, że wywarłeś na nich jakiś wpływ. Przejrzeliśmy 14 technik manipulacji, które mogą sprawić, że inni ludzie kogoś polubią i spełnią jego prośbę. Warto je znać, by móc się przed nimi obronić. 1. Użyj "efektu wabika" To technika wykorzystywana przez sprzedawców. Podczas swojej przemowy na TED ekonomista Dan Ariely objaśnił "efekt wabika", używając przykładu starej reklamy magazynu "Economist". Reklama opisywała trzy poziomy subskrypcji tytułu: 59 dolarów za dostęp tylko do wersji online, 159 dolarów za dostęp tylko do wersji papierowej oraz 159 dolarów za skorzystanie z obu form możliwości czytania pisma. Ariely zorientował się, że kosztująca 159 dolarów opcja wykupienia wersji drukowanej istnieje z jednego powodu. Sprawia, że możliwość zapłacenia 159 dolarów za druk i online wydaje się wtedy bardziej atrakcyjna niż gdyby istniała ona tylko obok wersji online za 59 dolarów. Innymi słowy, jeśli masz problem ze sprzedażą droższego z dwóch produktów, musisz rozważyć dodanie do oferty trzeciego. Jego zadaniem będzie tylko sprawienie, by droższy produkt wydawał się na jego tle bardziej kuszący. 2. Zmień otoczenie Jedno z badań, na które powołano się w książce "You Are Not So Intelligent" pokazało, że uczestnicy tzw. gry w ultimatum byli bardziej skłonni do zachowania większej liczby pieniędzy dla siebie, przebywając w pokoju z teczką, portfelem ze skóry i wiecznym piórem, niż gdy byli w pokoju bez tych przedmiotów. Mimo że żaden z uczestników nie był tego świadomy, obiekty ich otaczające mogły wywoływać większą skłonność do bardziej ryzykownej gry. Taktyka ta potencjalnie może zostać wykorzystana, gdy z kimś negocjujesz. Zamiast spotkania w sali konferencyjnej, należy rozważyć umówienie się kawiarni. Tam twój rozmówca powinien być mniej skłonny np. do agresywnego zachowania. 3. Naśladuj język ciała innych ludzi Następnym razem, gdy spróbujesz zaimponować menedżerowi lub osobie, do której coś czujesz, spróbuj delikatnie naśladować sposób, w jaki ona siedzi i mówi. To sprawi, że bardziej jej się spodobasz. Naukowcy nazywają to "efektem kameleona". Sprawia on, że mamy tendencję lubienia rozmówców, którzy naśladują naszą postawę, maniery i mimikę twarzy. Ten fenomen odbywa się całkowicie nieświadomie. Większość uczestników eksperymentu, w którym go badano, nie była świadoma, że ich język ciała był przez kogoś naśladowany.

0
1
2019-08-21 ziolko

Bardzo korzystne stosunki płciowe. Jak seks z neandertalczykami pomógł nam opanować świat

Bardzo korzystne stosunki płciowe. Jak seks z neandertalczykami pomógł nam opanować świat Człowiek podbił świat dzięki swojej ekspansywnej naturze i inteligencji, ale nie tylko. Wiele zawdzięcza także temu, że kiedyś uprawiał seks z neandertalczykami. Dziewczyna była niewysoka. Miała około 150 cm wzrostu, nogi krótkie i wygięte od krzywicy w pałąk, szerokie plecy. Niskie czoło, wydatne łuki brwiowe i mleczną skórę. Długie, popielate włosy spadały na plecy. Typowa młoda neandertalka. Naprzeciwko stał dziwny nieznajomy, który wzbudzał w niej zapewne zdumienie i przerażenie. Sporo wyższy od niej, z długimi nogami i jajowatą głową. W pokrytej brązową skórą dłoni trzymał ostrą dzidę. Człowiek rozumny. Co stało się dalej, możemy sobie tylko wyobrażać. Czy oddała mu się dobrowolnie, czy raczej wziął ją siłą? Zawładnęła nimi zwierzęca żądza, a może coś na kształt uczucia, do którego oboje byli jak najbardziej zdolni dzięki swoim dobrze rozwiniętym mózgom? Tego się już nie dowiemy. Wiemy jednak z całą pewnością, że do takich spotkań z neandertalczykami, zwieńczonych obcowaniem płciowym, dochodziło bardzo często. Na tyle często, że neandertalskie DNA do dziś przetrwało w genach homo sapiens. Wcale nie jako bezużyteczne śmieci, relikty erotycznych podbojów naszych przodków. – Geny te najpewniej umożliwiły człowiekowi zdobycie nowych kontynentów. Dzięki nim homo sapiens po opuszczeniu Afryki nie zmarł na choroby, z którymi nigdy wcześniej się nie zetknął – dowodzą w naukowym periodyku „The Cell” naukowcy ze Stanford University. O jakie choroby chodzi? O te najgroźniejsze spośród wirusowych, wywoływane przez wirusy RNA, które mają zdolność wbudowywania się w DNA komórki ofiary i w ten sposób stają się nieosiągalne dla układu odpornościowego. Tego typu wirusy dzisiaj wywołują zapalenie wątroby typu C i HIV, ale też błyskawicznie rozprzestrzeniającą się grypę. Podobne wirusy istniały również w prehistorycznym świecie, inne w Afryce, a inne w Europie czy Azji. Neandertalczycy, którzy opuścili Afrykę 400 tys. lat przed homo sapiens, zdążyli się na nie uodpornić – ich układ immunologiczny zabijał wirusy RNA, zanim wniknęły one do komórki.

0
1
2018-12-01 ziolko

Edward VIII Windsor poświęcił dla seksu oralnego tytuł króla

Może to wyglądać rzeczywiście dziwnie, że pieszczenie ustami penisa staje się ważniejsze od rodziny, ale są tacy, którzy oddadzą za to wszystko - dowodzi prof. Zbigniew Lew-Starowicz w książce "ON. Pytania intymne". Oto jej fragment. Krystyna Romanowska: Co takiego jest w seksie oralnym, że mężczyzna potrafi porzucić żonę, partnerkę tylko dlatego, że mu odmawia takiej formy miłości? Prof. Zbigniew Lew-Starowicz: W tej formie seksu członek jest w stanie permanentnego zachwytu. Bodźce czuciowe (pieszczoty ustami partnerki) są połączone z bodźcami wzrokowymi – mężczyzna obserwuje cały proces ars amandi, kobietę, która mu sprawia przyjemność, jej głowę, włosy, ciało pieszczącej go partnerki. U wielu mężczyzn bodźce są wtedy mocniejsze, bardziej intensywne niż podczas klasycznego seksu. Najbardziej czułe receptory na penisie są masowane, uciskane, głaskane. Sama przyjemność. I ogromny ładunek intymności. Adoracja penisa to głębsza forma akceptacji. Jeśli kobieta chwali partnera za to, że odniósł jakiś sukces – owszem, to miłe. Ale seks oralny jest akceptacją całego ciała i szczególnej jego części. Kobieta może nie komplementować za nic swojego partnera, lecz jeżeli uprawia z nim seks oralny – będzie czuł się nieustannie chwalony. Oczywiście seks oralny bywa dwuznaczny i może służyć do totalnego poniżenia kobiety. To jeden biegun. Mężczyzna czerpie zadowolenie z dominacji nad kobietą, że ona jest jego niewolnicą, dokładniej niewolnicą jego fallusa. A na drugim biegunie jest pozycja 69 i wysoka klasa doznań, wszystko robione z czułością oraz poszanowaniem uczuć i pragnień drugiej osoby. Nikt nikomu nie podlega, nikt nikogo nie poniża – każdemu jest za to przyjemnie. (...) Panie profesorze, chcę zadać pytanie, które zapewne tak jak ja, chciałoby zadać wiele czytelniczek, ale się trochę krępuję. To pytam: jak zostać mistrzynią robienia laski? No to ja nie odpowiem na to pytanie. Spodziewa się pani, że postawię przed panią dildo i szczegółowo opiszę konkretne kroki? Otóż nie zrobię tego, bo: po pierwsze – każdy mężczyzna jest inny i każdy penis jest inny, po drugie – ćwiczenie czyni mistrza, czytanie teorii bez praktyki niewiele da.  (...) Najlepiej zapytać mężczyznę w trakcie, co tak naprawdę lubi. I nie wstydzić się tego.

0
1
następna strona

Najwyżej oceniane

Gdy się grzejesz jak procesor gdy-sie-grzejesz-jak-procesor
Konserwa w gorącym oleju konserwa-w-goracym-oleju
Wyburzanie podnośnikiem wyburzanie-podnosnikiem

Ostatnie komentarze

avatar
slut_collector
zaprasza na macanko
avatar
slut_collector
to jej naturalna pozycja
avatar
slut_collector
mmm soczysta

Najnowsze artykuły

Męska grypa to nie mit! Jest o wiele bardziej zabójcza. meska-grypa-to-nie-mit-jest-o-wiele-bardziej-zabojcza
Kawa a serce, żołądek, nowotwory... kawa-a-serce-zoladek-nowotwory
Inteligentni ludzie są bałaganiarzami, późno chodzą spać i więcej przeklinają inteligentni-ludzie-sa-balaganiarzami-pozno-chodza-spac-i-wiecej-przeklinaja

ChoZoba.pl - śmieszne zdjęcia, śmieszne filmy, śmieszne obrazki, śmieszne gify, ciekawe artykuły, generator memów, fajne laski.