
Przed ślubem można przewidzieć, jak ułoży się małżeństwo. Na co zwrócić uwagę?
Tyle małżeństw kończy się rozwodem lub trwaniem w nieudanym związku "dla dobra dzieci", więc czy akurat nam się uda? Czy będziemy żyli długo i szczęśliwie? Przyszłość związku to wcale nie gra losowa – przekonuje psycholożka Hanna Samson. A przed ślubem można wiele przewidzieć, jeżeli tylko nie przymyka się oczu na prawdę.


Wypowiedzenie umowy o pracę – wszystko, co musisz wiedzieć
Wypowiedzenie umowy o pracę to jedna z form zakończenia stosunku pracy. O czym należy pamiętać, składając wypowiedzenie? Kiedy nie można tego zrobić? Wyjaśniamy. Kodeks pracy przewiduje kilka sposobów zakończenia stosunku pracy. Jednym z nich jest rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem, czyli - stosując terminologię z ustawy - „rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem”.


Czym nie wolno karmić psa? Osiem produktów, które mogą go nawet zabić!
Psy są drapieżnikami, więc powinny być karmione mięsem i jego pochodnymi. Na skutek hodowli, tworzenia nowych ras i stałego przebywania z ludźmi, ich sposób bycia i żywienia nieco się zmienił, ale nadal nie mają czterech żołądków ani specyficznych bakterii w przewodzie pokarmowym pomagających w rozkładzie celulozy - jak to jest u roślinożerców. Psy niekiedy skubią trawę, gdy brakuje im witamin, ale nigdy nie będą zdrowe, jedząc same warzywa. Tego typu pokarmy, wymieszane przez ludzi z mięsnymi kawałkami, są w stanie przez jakiś czas tolerować. Jest jednak kilka produktów, które mogą je zabić, pomimo tego, że ludzie je bardzo lubią. Oto osiem najgroźniejszych.


Dlaczego chorujemy na cukrzycę – przyczyny
Typowy polski diabetyk ma skończone 63 lata, nadwagę, podwyższoną wartość hemoglobiny glikowanej (wskaźnik, który pozwala stwierdzić, jakie było stężenie glukozy we krwi w ostatnich trzech miesiącach) i choruje na cukrzycę od dziesięciu lat. Sama cukrzyca to choroba, która polega na tym, że nasz organizm nie radzi sobie ze spalaniem glukozy, prostego cukru, który jest podstawowym paliwem do procesów przemiany materii zachodzących w komórkach. Spalanie glukozy dostarcza nam energii, dzięki której możemy chodzić, oddychać, myśleć, rosną nam paznokcie, a w żyłach krąży krew. W cukrzycy zaburzone jest wydzielanie insuliny, hormonu niezbędnego do spalania glukozy.


7 zdrowotnych korzyści spania nago.
O zagrzebaniu się w ciepłej pościeli pod koniec ciężkiego dnia marzymy niemal codziennie. Lubimy czuć się wygodnie i komfortowo, dlatego często do snu zakładamy grube piżamy. Tymczasem najlepsze dla naszego samopoczucia i zdrowia byłoby spanie nago. Naukowcy nie mają co do tego wątpliwości! Oto kilka zalet takiego rozwiązania.


Udał się pierwszy na świecie przeszczep głowy
Kontrowersyjny włoski lekarz ogłosił w piątek, że pierwszy na świecie ludzki przeszczep głowy jest „nieuchronny” i będzie on miał miejsce w Chinach, gdyż jego wysiłki na rzecz poparcia dla projektu zostały zignorowane przez społeczności medyczne w USA i Europie. Podał, że przeszczep został już dokonany na zwłokach w trakcie 18-godzinnej operacji i z powodzeniem udało się połączyć ponownie kręgosłup, nerwy i naczynia krwionośne.


Naukowcy odkryli, że Tideglusib leczy zęby z próchnicy bez borowania i bólu. Co to jest?
Tideglusib to nowy lek stosowany przy łagodzeniu objawów alzheimera. Przy okazji testów na jego skuteczność naukowcy odkryli, że potrafi wyleczyć próchnicę w sześć tygodni. Lek, który już jest stosowany przez pacjentów chorujących na alzheimera, naturalnie pobudza komórki w miazdze zęba do całkowitej regeneracji zębiny.


Podatek od bycia darmozjadem
Na niespełna 10-milionowej Białorusi wielu obywateli będzie musiało zapłacić specjalny podatek. Danina powszechnie nazywana jest "podatkiem od darmozjadów społecznych". Podatek został wprowadzony w życie w 2015 roku na podstawie dekretu prezydenta Łukaszenki "o zapobieganiu społecznemu pasożytnictwu".


Hyperloop - superszybki pociąg
Najpierw pracował w CERN przy Wielkim Zderzaczu Hadronów, ale za sprawą Elona Muska rzucił tę pracę. Marek Gutt-Mostowy zebrał 30 osób z całego świata, z którymi wspólnie opracował projekt Hyperloop - superszybkiego pociągu jeżdżącego w specjalnym tunelu. To ich pomysł wygrał konkurs ogłoszony przez właściciela Tesli. Teraz pracują nad prototypem. I to w Polsce. Jeśli mu się uda, to Hyperloop jako pierwszy powstanie właśnie w naszym kraju.


1000+ dla bezrobotnych. Eksperci: opłacalność pracy spadnie, firmy będą mieć kłopoty
Wyższy zasiłek dla bezrobotnych to kolejna zachęta, by rzucić legalną pracę, a dla firm wizja poważnych niedoborów kadrowych. Część ekspertów krytycznie ocenia zapowiedź podwyższenia zasiłku dla bezrobotnych do 1000 zł brutto, czyli połowy płacy minimalnej. Inni wskazują, że na 1000+ rząd skorzysta, bo bezrobotnych z prawem do zasiłku jest bardzo niewielu i może tanio zdobyć punkty u kolejnej grupy społecznej.

Najwyżej oceniane
w tej kategorii


Ostatnie komentarze
w tej kategorii
Ta Gortat

Przynajmniej pasażerowie nie fqrfiają.

Dobrze, że Japonki nie dali, bo by był przeskok z 20 na 70.
Najnowsze artykuły


